Krizová komunikace

Hovoří se o vás v souvislostech, které nejsou přínosem pro vás ani pro váš byznys? Máte pocit, že informace, které se o vás veřejnost dozvídá, jsou zkreslené a poškozují vás? Tušíte za tím konkurenci?

S řešením podobných situací máme bohaté zkušenosti. Dokážeme je nejen rychle a efektivně řešit, ale také jim předcházet, případně je v samém počátku usměrnit. Připravíme vám plán krizové komunikace šitý na míru, vyškolíme klíčové manažery a nastavíme procesy a monitorovací služby, které vám pomohou se krizím vyhnout. Nejen po celou dobu krizové situace budeme stát při vás a vždy se na nás budete moci spolehnout.

Příkladová studie:

TAXI FAIR PLACE

TAXI FAIR PLACE
V roce 2009 řešil Magistrát hlavního města Prahy nepříjemný problém související s okrádáním turistů velkým množstvím pražských taxikářů. Média, veřejnost i například zástupci cestovních kanceláří vinili z této situace pouze vedení města. Přitom bylo zřejmé, že na negativní situaci pražské taxislužby se podílí svou nečinností i stát, konkrétně Ministerstvo financí ČR. Ujali jsme se této krizové komunikace, podařilo se nám vtáhnout ministerstvo financí do děje a také jednoznačně odlišit pražská stanoviště taxislužby, kde jejich férovost garantuje městem vybraná správcovská firma, od těch, která jsou bez správce. Zvolili jsme k tomu jednoznačně oslovující vizuál s názvem TAXI FAIR PLACE. Připravili jsme i osvětovou a propagační kampaň zacílenou na média, veřejnost a prostřednictvím cestovních kanceláří také turisty. Označení TAXI FAIR PLACE slouží svému účelu v ulicích Prahy dodnes.


Další příklady krizové komunikace:
  • Stěhování Magistrátu hlavního města Prahy do budovy Škodova paláce
  • Uzavírání smluvního vztahu mezi hlavním městem Prahou a společností Incheba na pronájem areálu výstaviště v Holešovicích po povodních v roce 2002
  • Pád vánočního stromu na Staroměstském náměstí v roce 2003
  • Řešení krizové komunikace ze strany Pražské energetiky a.s. po povodních v hlavním městě v roce 2013
  • Řešení krizové komunikace v Dopravním podniku hlavního města Prahy při hrozbě stávky některých odborových organizací v roce 2003
mhmp
dphmp
pre


Reference